web analytics
Dostosuj preferencje dotyczące zgody

Używamy plików cookie, aby pomóc użytkownikom w sprawnej nawigacji i wykonywaniu określonych funkcji. Szczegółowe informacje na temat wszystkich plików cookie odpowiadających poszczególnym kategoriom zgody znajdują się poniżej.

Pliki cookie sklasyfikowane jako „niezbędne” są przechowywane w przeglądarce użytkownika, ponieważ są niezbędne do włączenia podstawowych funkcji witryny.... 

Zawsze aktywne

Niezbędne pliki cookie mają kluczowe znaczenie dla podstawowych funkcji witryny i witryna nie będzie działać w zamierzony sposób bez nich.Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych umożliwiających identyfikację osoby.

Funkcjonalne pliki cookie pomagają wykonywać pewne funkcje, takie jak udostępnianie zawartości witryny na platformach mediów społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcje stron trzecich.

Brak plików cookie do wyświetlenia.

Wydajnościowe pliki cookie służą do zrozumienia i analizy kluczowych wskaźników wydajności witryny, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia użytkownika dla odwiedzających.

Brak plików cookie do wyświetlenia.

Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje o metrykach liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.

Brak plików cookie do wyświetlenia.

Reklamowe pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

Brak plików cookie do wyświetlenia.

Other uncategorized cookies are those that are being analyzed and have not been classified into a category as yet.

Brak plików cookie do wyświetlenia.

Ceny w Toskanii

Przykładowe ceny produktów spożywczych we Włoszech

Ceny podstawowych produktów spożywczych w supermarketach w Toskanii

woda mineralna 1,5l – od 40 centów
sok 1l – od 1,5 euro
mleko 1 l – od 1 euro
chleb 0,5kg – od 1 euro
makaron 0,5kg – od 90 centów
wino (butelka) – od 1,5 euro
piwo (butelka 0,66l) – od 1 euro
gotowe sosy do makaronu (pesto, pomidorowy itp.) – od 1,5 euro
ser ricotta (opakowanie) – od 90 centów
mozzarella – od 1,3 euro
parmezan 1kg – od 14 euro
udka z kurczaka 1kg – od 3 euro
pierś z kurczaka 1kg – od 7 euro
wędliny 1kg – od 10 euro
pomidory 1kg – od 1 euro
jabłka, pomarańcze, winogrona, ananasy 1kg – od 1,5 euro
kawa 250 gram – od 3 euro

Podane ceny dotyczą supermarketów. W mniejszych sklepach ceny są wyższe o ok. 10-20%. Na targach owoce i warzywa kosztują podobnie jak w sklepach, ale często trafiają się oferty i można kupić większą ilość ananasów czy melonów dużo taniej. Wino warto kupować w winnicach lub specjalistycznych sklepach, opakowania „bag in box” kosztują od ok. 1,5 euro/litr.

Ceny w barach i restauracjach

Śniadanie:
cappuccino – od 1,1 euro
espresso – od 1 euro
słodki rogalik – od 1,5 euro

Obiad, kolacja:
pane e coperto – od 2 euro/osoba
makaron z sosem (primo) – od 8 euro
pizza – od 7/9 euro
drugie danie (mięso) – od 15 euro
wino 0,5l – od 3 euro
woda 1l – od 2 euro
deser – od 4 euro

pizza na kawałki – od 2,5 euro

Toskania i Umbria. Przewodnik subiektywny
Nasz przewodnik po Toskanii i Umbrii

👉 O kosztach podróży do Toskanii
👉 Info o lotach, przejazdach, winietach, autostradach itd.

Przykładowe gazetki reklamowe supermarketów 2023 r.:

Shopping Cart